RAFO

Dj Rafo aka Michal Rafaj patrí k charizmatickým osobnostiam na slovenskej scéne.Michal hrá od roku 2003, kedy jeho vášeň pre hudbu a grafický design ( ktorý je jeho hlavným povolaním ) prerástli do založenia značky Popular, ktorá sa postupne vypracovala na rešpektovanú platformu pre hudbu a design nielen na Slovensku a v Čechách. 

Michal patrí k eklektickým djom, vždy hladných po novej hudbe. Mix disca, house music, rare grooves, techno ci brokenbeat...to všetko môžete počut v jeho setoch. Silný odkaz na zvuk chicaga a detroitu,stále verný vinylu. Jeho veľký archív zabezpečuje, že Rafove sety nie sú nikdy monotónne. Azda najvačšími prednosťami je živelnosť, práca s publikom a cit pre inteligentú zábavu. 
Rafo hral snáď vo všetkých relevantných kluboch na Slovensku. Postupom času ako sa scéna zcentralizovala hlavne okolo Bratislavy, presunul svoje hudobné aktivity do jedného z najdhšie fungujúcich priestorov - Nuspirit Baru a v súčasnosti hlavne do Nuspirit Clubu. 
Práve rezidentúra v Nuspirit Clube mu umožňuje organizovať Popular Night a pozývať dôležité osobnosti tanečnej hudby. Nikdy nerobí hudobné kompromisy, žiadne double-bookingy, výhodné ponuky zašedlých hviezd. Vďaka tomu vystúpili  na Popular Night takí hudobníci ako Cro-Magnon (JAP), Till Von Sein (GER), Juju & Jordash (ISRL), Anton Zap (RU), Chez Damier (USA), Tevo Howard (USA), Scott Ferguson (USA),Break Sl (GER), Move D (GER), Dubbyman (ESP), Jus Ed (USA), Metro Area /  Darshan Jesrani (USA),Dj Deep (FRA), Rick Wade (USA, Leporelo Night ).
 
Rafove sety ste mohli počuť na popredných festivaloch u nás alebo v zahraničí,...2x festival Pohoda, 3x festivalWilsonic, Grape festival, brnensky Muah! , slovinské Multikulti )...
 
Medzi najpamätnejšie hrania v zahraničí patrí premiéra na Trenton Night v Berlíne ( s Till Von Sein, Jeff Samuel ) ,pekné spomienky na dve hrania v K4 v Lljubljani ( s Heidi a Roska a Sebo K, Anja Schneider),TapeTape party v Cafe DAnvers v Antwerpách, ako predskokan Dixona.
 
Pravidelne ho možno počuť v Čechách na akciách okolo brnenskej partie z Café Sklenick alebo na akciách Just Like That a Soul Signal ( v Prahe ), kde vystupoval s Mike Huckaby, K`Soul a Move D, Sevensol & Bender...
 
Michalove hudobné aktivity sú výrazne prepojené s grafickým designom. Jeho plagáty pravidelne zapĺňajú Bratislavu, Prahu, Antwerpy či Ljubljanu. Spolupracuje s hudobnýmí vydavateľstvami alebo producentami na bukletoch alebo tvorí label merchandise. 
 
Asi najlepším pojítkom medzi Michalovou grafickou a hudobnou tvorbou je charakteristický rukopis a spontánnosť. Nemusíte ho mať radi, ale určite si ho zapamätáte! :)
 
Michal sa posledné roky venuje okrem djingu  aj vlasnej produkcii a pomaly pripravuje svoj Slowmotion Records (vinyl only) minilabel :)

 
Love!